7 URODZINY!!!

Idziemy do szkoły :)!!!

Jak niektórzy z was wiedzą, dzisiaj świętujemy nasze 7 urodziny!!! Przez ten rok przygotowaliśmy dla was łącznie z dzisiejszą aktualką 136 ROZDZIAŁÓW!!!

A teraz oddaje głos członkom grupy:

„Raz nasza grupa prawie umarła, na szczęście Namida ją ożywiła. Jestem jej za to bardzo wdzięczna. Teraz możemy zarywać noce nad rozdziałami, żebyście Wy, czytelnicy, mogli czytać swoje ulubione mangi :p Chociaż jestem leniwa, to bardzo lubię tłumaczyć i robić edycję, a myśl, że ktoś na to czeka i będzie szczęśliwy, napędza mnie do działania.”

Crow

„To już nasze siódme urodziny, kto by pomyślał, że Słoneczniki tak długo wytrwają 🙂 Dla mnie są to szczególne urodziny. Mało kto wie, że początki grupy wiążą się z „Kimi ni Todoke”, które potrafi jednocześnie irytować i zauroczyć. W listopadzie w Japonii ukazał się ostatni rozdział ten mangi, a my jesteśmy coraz bliżej nadgonienia tej mangi. Mangi, która była z nami od pierwszych chwil istnienia Himawari. W międzyczasie przewinęło się przez grupę kilkanaście osób, czasem na krótko, czasem na długo. Namida jest najlepszym przykładem, że w grupie skanlatorskiej można wytrzymać naprawdę długo. Przez te 7 lat przybyło nam trochę projektów, starszych, już dawno zakończonych i nowszych, które jeszcze na swój koniec czekają. Każda „nasza” manga opowiada pewną historię i to, co w nich lubię to jeden przekaz: bądź miły (ale bez przesady) i z uśmiechem witaj nowe wyzwania :)”

Hisami

„Witajcie. W sumie to wstępując do tej grupy nie sądziłam, że będę tu tak długo. Ale wyszło jak wyszło i się przywiązałam. Przypuszczam, że innym czasami jest ciężko współpracować z tak niezorganizowaną osobą jak ja. Z góry przepraszam za to moich kompanów z grupy, a zarazem dziękuję za wyrozumiałość. Chcę podziękować również Wam czytelnicy za to, że jesteście z nami i obserwujecie naszą grupę. Także życzę wszystkim wesołych świąt, bo to już grudzień i udanego sylwestra oraz całego roku. Pozdrawiam.”

Lilith

„Witam! W sumie nie jestem w ekipie zbyt długo, więc nie będę rozwodził się nad tym, co było. Beauty Pop jest dla mnie wyzwaniem jakich mało. Dziwne, małe teksty, których nie chce mi się wklejać (ale to robię, bo mnie sprawdzają). Niedługo święta, więc chciałbym wam życzyć wszystkiego dobrego, a sobie ukończenia tej serii przed trzydziestką. Jakby co mam teraz 16. O ile przeżyje wklejanie tekstów, to do zobaczenia za rok! Dobra wracam grać w gr… Wklejać teksty. Paaa!”

Michau

„Święta zbliżają się wielkimi krokami, a Himawari świętuje swoje kolejne urodziny!W tym roku wydarzyło się naprawdę wiele, nie wspominając o zmianach, jakie przyniósł każdy miesiąc i w naszej ekipie i w naszym osobistym życiu. Korzystając z okazji pragnę podziękować, najpierw Raissie za to, że mnie tu sprowadziła do Himawari, Nami, że nie tylko mnie skutecznie motywuje do pracy, Rysce za dobre słowa i całej reszcie ekipy za wspólne chwile na grupowym czacie. Jestem z wami niecały rok, a już mam miłe wspomnienia. Na tę okazję przygotowałam dla was swoją wersję Honey Sweet Kitchen (haha) i póki mój laptop jeszcze nie umarł, postanowiłam się pobawić w nieśmiertelnym paint’cie. Mam nadzieję, że ta krótka historyjka zobrazuje wam nasze starania. Wesołych świąt kochani i szczęśliwego Nowego Roku! 

P.S. Przesyłam dużo śniegu z Norwegii tym, którym go brakuje!”

Mii

„Hejka, z tej strony Raissa oraz mój pierwszy tekst na aktualkę (być może nie ostatni, ale niczego nie mogę obiecać :D). Z racji, że to urodzinowa aktualizacja staraliśmy się całą grupą zrobić jak najwięcej rozdziałów, ale zapewne z powodu zbliżających się świąt (i sporo pracy z tym związanej) nie udało się tyle, ile byśmy chcieli. Ale i tak wynik jest niezły i jesteśmy z siebie dumni, no a przynajmniej ja jestem. Aha i ponieważ jest to ostatnia aktualizacja w tym roku, chciałabym życzyć wszystkim wesołych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku. I to byłoby na tyle ode mnie, pozdrawiam. :)”

Raissa

„Na pewno inne osoby z grupy napisały coś ciekawszego i wartego przeczytania. Ja tak nie potrafię, a niestety, Namida o mnie nie zapomniała. Więc może napiszę, że fajnie robić skanlacje. Tak, to jest szczyt moich możliwości.”

Sherbe

„Przy okazji tej wyjątkowej aktualki, wita Was też Wiseman. Właściwie dla mnie to dopiero pierwszeurodziny Himawari, bo dołączyłem do drużyny na przełomie marca i kwietnia. Abyście również poczuliatmosferę świętowania, zapraszam do przeczytania pierwszego rozdziału premierowego tytułu, czyli „Koroshiya Ichi” autorstwa Hideo Yamamoto. Mangę wzięliśmy na warsztat, dzięki mojej agitacji (nieskromnie przyznając) oraz zgodzie reszty teamu (za co bardzo im dziękuję). Kto nie wystraszy się ostrych jak samurajska katana realiów tokijskiego półświatka, przyprawionych solidną dawką krwawej akcji i specyficznego humoru, niech „zanurkuje w przygody” tytułowego, tajemniczego zabójcy.”

Wiseman

Aż się wzruszyłam. A niektóre wypowiedzi mnie nieźle rozbawiły xd Ja chciałabym podziękować wszystkim Słonecznikom, Crow, Hisami, Lilith, Michauowi, Mii, Raissie, Sherbe, Wisemanowi, że są w stanie znosić moje zrzędzenia, nie obrażają się za poganianie o rozdziały i wytrzymują moją cierpliwość. Rysi należą się oddzielne podziękowania, gdyż ona razem ze mną podniosła tę grupę i nadal wytrzymując moje humory oraz porę mojej  pracy, a także ogarnia ze mną cały nasz Słonecznikowy zespół.

Chciałabym jeszcze serdecznie podziękować za życzenia urodzinowe członkom grupy Futago Shimai, na czele z Misiojdą, niech nam jointy rosną na drzewach ^^.

Zatem tutaj z podziękowaniami wtrącę się ja – Ryska  – aż mi się na sercu ciepło zrobiło od tych wszystkich słów uznania, dla nas samych, dla czytelników, dzięki którym to wszystko się ciągnie. Choć ostatnio bardzo rozproszona jestem innym wolontariatem, to do naszej grupowej pracy zawsze zaglądam z przyjemnością. Nami, naprawdę trwasz na straży stanowiska administratorki pilnując wszystkiego, motywując, ganiając i podejmując trudne, nieprzyjemne decyzje, których tak naprawdę nikt inny w grupie wziąć na siebie nie chce. Bardzo ci za to dziękuję. Przez lata naszej pracy nad Kimi ni Todoke (tak też z powodu tego projektu się tu znalazła) byłaś dla mnie wsparciem, nie tylko przy rozwijaniu moich umiejętności skanlacyjnych, ale i takich osobistych rozterek, ciężkich chwil. Bardzo Ci dziękuję. Całej grupie, dziękuję za wytrwałość, pokonywanie własnych małych i dużych barier dla grupy. Jesteście naprawdę niesamowici, że chcecie i robicie, to co wam się podoba. Obyśmy rośli w siłę i coraz to bardziej fascynujące projekty. Oddaję głos Nami 🙂

To tyle, jeśli chodzi o przyjemności xd Teraz należy wam się, nasi drodzy czytelnicy ochrzan. Krótki, bo aktualka już długa tekstem, ale nadal się należy, a to dlatego, że nie rozumiem, jak możecie podkopywać i tak słabo stojący rynek wydawniczy w Polsce? Każdy z nas powinien się cieszyć, gdy manga zostaje zlicencjonowana i można ją trzymać w rączkach, a nie mieć o to pretensje do wydawnictw. My się bardzo cieszyliśmy, gdy mangi, nad którymi pracowaliśmy zostały zlicencjonowane. Mam nadzieję, że niektóre z naszych tytułów też kiedyś to spotka, szczególnie Ballroom, gdyż z przyjemnością porzucę wtedy pracę nad tytułem, usunę wszystkie rozdziały i pobiegnę do księgarni. Chciałabym, abyście się zastanowili nad swoim postępowaniem, a nie myślicie, że wszystko wam się należy. A autorowi mangi, który z tego żyje, nic się nie należy?

To teraz ogłoszenia.

Chcieliście online, to będzie online, zwłaszcza, że pewna strona PODSZYWAJĄCA się PERFIDNIE pod Centrum Mangi, kradnie mi Kimi, co mnie strasznie zdenerwowało. Dlatego od tej pory, będziemy udostępniać mangi tylko w formie ONLINE, tak jak w dzisiejszej aktualce.
Jeśli chodzi o Ballroom, to skończyliśmy 9 tom, kolejne rozdziały ukażą się, gdy pojawi się tomik 10 (podobnież ma wyjść pod koniec stycznia, ale autorka znowu choruje, więc nie wiadomo….)
Dogoniliśmy Kimi ni Todoke! W Japonii już manga się zakończyła, my czekamy na tłumaczenie angielskie, oby ruszyło, bo stoi od maja… A tak mało do końca zostało.

Namida

I wisienka na torcie, czyli rozdziały, udało nam się przygotować, chociażby po rozdziale KAŻDEGO projektu!

Ballroom e Youkoso 41
Beauty Pop 42
Beauty Pop 43
Fruits Basket 81
Hibi Chouchou 70
Honey Sweet Kitchen 15
Kimi ni Todoke 110
Kimi ni Todoke 111
Kimi ni Todoke 112
Koroshiya Ichi 1 NOWOŚĆ UWAGA PLUS 18
Kottou Nekoya 3 JOINT z FUTAGO SHIMAI
Nijiro Days 5.2
Sugars 14
Sugars 15
Sugars 15.5
Sugars 16

P.S Gratuluję tym, którzy przeczytali całość 🙂
P.S. 2 Wesołych świąt i udanego sylwestra!

P.S. 3 Był ktoś na koncercie One Ok Rock?  Bo ja ciągle nim żyje^^

                                                                                                                                                            Ekipa Himawari

 

Reklamy

21 uwag do wpisu “7 URODZINY!!!

 1. Crow

  Zapomniałam dodać w swoim opisie: Wesołych Świąt wszystkim Słonecznikom i czytelnikom ❤ oraz miłego czytania rozdziałów zrodzonych z naszej krwi, potu i łez.

  Polubienie

 2. Markoczi

  Sto lat, kochani! Obyście z każdej sytuacji wychodzili zwycięsko! I żeby wam mangi winem i miodem płynęły czy jakoś tak XD

  PS. A rozważaliście tłumaczenie Kimi z Otakumole? Tam jest do 123 rozdziału chyba.

  Polubienie

 3. Lenrok

  Dzięki za rozdziały.

  Jak zwykle przeczytałem całą aktualkę, więc odniosę się do kilku spraw.

  Co prawda już dzień po, ale życzę całej ekipie dużo cierpliwości i samozaparcia, bo praca przy skanlacjach wymaga wiele czasu i chęci, a z tym jest naprawdę różnie. Podziwiam, że niektórzy z was już od 7 lat siedzą w tym i ciągle mają ochotę na prace przy rozdziałach.

  Co do tych akcji z wydawnictwami. Głównie cały shitstorm powstał przez gimbów. Ale nie ma co się nad tym rozwodzić, bo mentalność ludzką jest naprawdę ciężko zmienić. Jedni się pieklą, a inni są zażenowani tą akcją i pozostaje tylko śmiech. Nie warto komentować.

  Jeszcze jedna sprawa. Kto chciał online? Z tego co pamiętam to nie widziałem masy rąk w górę, że online to najlepsza opcja. No cóż szkoda… Raczej czytam off, więc będzie to utrudnienie. W najgorszym przypadku przerzucę się na angielski. Także szkoda, ale domyślam się powodu.

  Na koniec, życzę wszystkim wszystkiego najlepszego na święta i w nowym roku. Proponuje wykorzystać ten czas na odpoczynek. 😉

  Pozdrawiam.

  Polubienie

  1. Namida

   Dziękuję za życzenia w imieniu całej grupy. Jeśli chodzi o online, to otrzymaliśmy kilka maili i komentarzy w tej sprawie. Początkowo miałam zamiar zostawić download i powoli wrzucać rozdziały na bato.to; jednak przywłaszczanie sobie naszej hobbistycznej pracy dolało oliwy do ognia. Dla mnie samej jest to duże utrudnienie, gdyż dużo dłużej mi zajmuje wrzucanie mang w takiej formie i też bym wolała, wrócić do starej, jednak istnienie tamtej strony mi na to nie pozwala. Jeśli przerzucisz się na angielski, będzie nam ciebie brakowało, bo jesteś jednym z nielicznych naszych stałych czytelników i komentatorów. Niestety, nic nie mogę na to poradzić. Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 4. Dziękuje ślicznie za te wszystkie rozdziały. A także wszystkiego najlepszego z okazji 7 urodzin grupy. 🙂 🙂 Obyście trwali jak najdłużej. 🙂 😀
  Ci co się podszywają pod CM to jakaś kpina po prostu. Rozpisywać się nie będę powiem tylko, że brak słów na tych co to wierzą w to co oni wypisują, ale co nie którzy mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
  P.S. Niestety nie przeczytałam całości, ale postaram się przy okazji nadrobić.
  P.S.1 Wesołych Świąt i udanego Sylwestra ( nie bawcie się we mnie, nie siedźcie w pracy)
  P.S.2 Byłam, tak też nim żyje, zwłaszcza, ze tyle człowiek na niego czekał, a później chwila i już po wszystkim. 😦

  Polubienie

  1. Namida

   Dziękuję za życzenia 🙂 Prawda, że był cudowny ❤ Ja się tak nie mogę teraz od nich uwolnić, w kółko tylko replay i replay.

   Polubienie

   1. Świetnie było. 😀 ❤ gdzie stałaś? Gdzie byłaś na koncercie? Może się minęłyśmy. Ja miałam farta i na trybunach siedziałam. Efekt światełek na "We are" z trybun był mega. To było cudne po prostu. ❤ ❤ ❤

    Polubienie

   2. Namida

    Ja byłam na dole, bardziej czuję atmosferę koncertu podczas bycia w tłumie niż oddzielnego siedzenia na trybunach, ale jak kto lubi 🙂

    Polubienie

 5. No niestety ja byłam z koleżanką (a ona z opuchniętą nogą, po skręceniu) także lepsza opcja dla niej to było siedzenie, choć jakbyśmy później poszły to byśmy się nie załapały na siedzenie). jeszcze takie pytanie na pierwszym ich koncercie w Polsce też byłaś?

  Polubienie

   1. Pierwszy też był świetny, bo też byłam. Choć najlepsze jest to, że wsiadłyśmy do pociągu z koleżanką i poszłyśmy na swoje miejsca, a obok nas siedziały dziewczyny co tez się na koncert wybierały(w sumie w tym samym czasie wsiadłyśmy). Nie mówiąc o tym, że jak wracałyśmy (pociągiem kolejnego dnie po południu) to też jechały dziewczyny co były na koncercie.

    Polubienie

   2. Namida

    Zazwyczaj tak bywa, że widać ludzi przybyłych na koncerty/wydarzenia na dworcach jak coś się dzieje 🙂

    Polubienie

 6. My się dowiedziałyśmy dopiero w pociągu. te co z nami w przedziale siedziały to zaczęły rozmawiać o koncercie. A jeśli chodzi o powrót to dziewczyna miała założoną koszulkę co można było kupić na koncercie.

  Polubienie

 7. otemo

  Proszęęęęęęę przemyślcie pobieranie, niektórzy czytelnicy nie mogą używać online (ja np. mam płatny net od czasu – i nic nie mogę online, ani mang ani filmów czy anime – wszystko na download)
  Proszę nie karajcie czytelników przez kogoś innego…

  Polubienie

  1. Namida

   Tu nie chodzi o to, by kogoś karać… Po prostu zabezpieczamy własną pracę, którą robimy w wolnym czasie, całkowicie za darmo tak, aby nikt nie mógł na niej zarabiać. Do tego ostatnio dowiedziałam się, że rozdziały niektórych z naszych mang już ZLICENCJONOWANYCH! znajdują się na chomiku, a dana osoba nie chce ich usunąć. Nie chcemy powtórki takiej sytuacji, gdyż przede wszystkim należy wspierać nasz i tak słaby rynek wydawniczy. Dzisiaj się dowiedziałam o tym, że bato.to ma zostać zamknięte… Od upadku centrum-mangi nastały niestety ciężkie czasy dla skanlacji…

   Polubienie

   1. Lenrok

    Co do pobierania to też żałuje, ale rozumiem waszą decyzję, zresztą nie jest to pozbawione sensu. Co do oglądania online można by pomyśleć o jakimś czytniku, bo ciężko się czyta na dysku google. Spróbowałem jeden rozdział,ale szło to opornie. Choć może tylko ja odnoszę takie wrażenie, bo przyzwyczaiłem się do innego odbioru skanów.

    Polubienie

   2. Namida

    Do poprzedniej aktualki, pliki były wrzucane oddzielnie, teraz będziemy wrzucać pdf na dysk google. Czytnik fajna sprawa, tylko, że darmowych nie ma, a kont google można mieć nieskończoną ilość.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s